Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4585)
Szleszyńska Wiesława
TematPierścień Warszawy – masowe rozstrzelania
Data wydarzenia1942.02.26-1942.04.29
LokalizacjaWarszawa, Areszt Centralny, ul. Daniłowiczowska 7 Anin (Warszawa), Willa „Wioletta”, ul. VIII Poprzeczna 13
Karpiński Walerian
TematPierścień Warszawy – masowe rozstrzelania
Data wydarzenia1941.12-1942.04.29
LokalizacjaWarszawa, Saska Kępa Anin (Warszawa), Willa „Wioletta”, ul. VIII Poprzeczna 13 Anin (Warszawa), ul. VIII Poprzeczna Warszawa, ul. Odyńca Wawer (Warszawa), Cmentarz Ofiar II Wojny Światowej, ul. Dębowa (ul. Kościuszkowców) Wiśniowa Góra (Warszawa) Boernerowo (Warszawa)
Majorowska Maria
TematEgzekucje na Mazowszu
Data wydarzenia1941.12-1942.04.29
LokalizacjaWarszawa, Areszt Centralny, ul. Daniłowiczowska 7 Anin (Warszawa), Willa „Wioletta”, ul. VIII Poprzeczna 13 Wawer (Warszawa), Cmentarz Ofiar II Wojny Światowej, ul. Dębowa (ul. Kościuszkowców) Wiśniowa Góra (Warszawa) Anin (Warszawa), ul. Krakowska 21 Warszawa, Fabryki Cukrów i Czekolady Franciszka Fuchs i S-ka, ul. Topiel/ ul. Zajęcza
Stefaniak (Mrówczyńska) Zofia 30.08.1921, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.24-1945.02
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1 Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9
Jaworczak Wanda
TematMiasto skazane na śmierć
Data wydarzenia1940.02-1940.12.20
LokalizacjaWarszawa, ul. Browarna 17/19 KL Dachau (Niemcy)
Gołębiowski Juliusz 1911?
TematMiasto skazane na śmierć
Data wydarzenia1944.08.07-1944.08.08
LokalizacjaWarszawa, Ministerstwo Przemysłu i Handlu, ul. Elektoralna 2 Warszawa, pl. Mirowski/ ul. Solna (al. Jana Pawła II) Warszawa, Hala Mirowska, pl. Mirowski 1 Warszawa, ul. Ogrodowa 30 Warszawa, ul. Krochmalna
Bodziony Jakub 24.05.1886, Świniarsk
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1943.10.10
LokalizacjaWarszawa KL Auschwitz-Birkenau Sosnowiec (woj. śląskie), Dulag, ul. 1 Maja KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy)
Bartkowicz Jan
TematRadom – terror na co dzień
Data wydarzenia1939.09-1944.06.20
LokalizacjaRadom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 Skaryszew (pow. radomski), ul. Chomentowska (ul. Partyzantów)
Garbarczyk Andrzej
TematZa cenę życia – konspiracja na Ziemi Radomskiej
Data wydarzenia1942-1944.06.20
LokalizacjaRadom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 Radom, Siedziba Gestapo, ul. Kościuszki 6 Skaryszew (pow. radomski), ul. Chomentowska (ul. Partyzantów)
Jaworski Mieczysław
TematRadom – terror na co dzień
Data wydarzenia1944.04.09-1944.06.20
LokalizacjaRadom, ul. Drewniana 7 Radom, ul. Nowospacerowa Radom, ul. Topiel 17 Olsztyn (woj. śląskie) Wolanów (woj. mazowieckie), Obóz pracy przymusowej Radom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 Skaryszew (pow. radomski)
Kliś Jan 17.11.1902
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Budach
Data wydarzenia1941.02.24-1944.09.30
LokalizacjaBudy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Maliszewski Stefan 23.05.1912, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940-1944.11
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau)
Michalczewski Stanisław 1927?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.11-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Leitmeritz (filia KL Flossenbürg, Czechy)
Sadowski Tadeusz
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.02.12-1944.11.13
LokalizacjaLublin Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Siebzehner Lola
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.04-1944.08
LokalizacjaKL Plaszow KL Auschwitz-Birkenau Borysław (Ukraina), Obóz pracy przymusowej
Glina Eugenia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Ravensbrück (Niemcy)
Jaworska Krystyna 17.04.1925, Skawina
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Marchwicki Wojciech 31.05.1891, Laskówka
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945.01
LokalizacjaKraków KL Auschwitz-Birkenau
Paczuła Tadeusz 26.11.1920; Gliwice
TematJeńcy sowieccy w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.12.18-1944.09.27
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II
Gołębiowski Stanisław 22.08.1918, Kielce
Temat