Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6033)
Chojnacki Bolesław 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.01.08-1942.09.08
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Siewdwinłag (Rosja, obwód archangielski) stacja kolejowa Penza (Rosja)
Csabak Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.12.18-1942.03.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Norylłag (Rosja, Kraj Krasnojarski) Norylsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja), Zamek więzienny, ul. Republiki 72 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Odessa (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Engelsa 64 (ul. Marazliewskaja) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Śniatyń (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20)
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Goldfluss Artur 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.04.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22 Archbumstroj (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Golik Mieczysław 1900.06.27
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.06.27 - 1942.03.16
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Kotka 22 Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Czokpak (Kazachstan)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Grzegorczyk Bolesław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.02.15
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Tkaczyk Józef
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.10.28-1943.08.05
LokalizacjaDobrogoszcz (woj. Pomorskie) Kościerzyna Puc
Kłosowski Mieczysław 1915.03
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1941.03.07-1943
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) rejon wytiegorski (Rosja, obwód wołogodzki) Karelia (Rosja)
Faber Jakub 1910
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.22 - 1942.03.15
LokalizacjaIwano-Frankiwsk (Ukraina) Czortków (Ukraina, obwód tarnopolski) Czerkasy (Ukraina) Charków (Ukraina) Kursk (Rosja) Jekaterynburg (Rosja) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski) Laja (Rosja, obwód swierdłowski, górnouralski okręg miejski) Kołomyja (Ukraina, obwód iwanofrankiwski)
Dzikiewicz Józef 1917.02.26
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.15 - 1942.02.17
LokalizacjaRossosz (Rosja, obwód woroneski) Lwów (Ukraina) Liwny (Rosja, obwód orłowski) Orzeł (Rosja) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Fleszar Franciszek 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.17 - 1942.03.31
LokalizacjaDrohobycz (Ukraina, obwód lwowski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Kopiec Antoni
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.03.31 - 1942.02.21
LokalizacjaDobromil (Ukraina, obwód lwowski, rejon starosamborski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Pryłuki (Ukraina, obwód czernohowski) Tomsk (Rosja, obwód tomski), Więzienie NKWD, ul. Prospekt Lenina 44 Ługowoje (Kazachstan) Boniowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon starosamborski)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaTaszkient (Uzbekistan) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Szalaj Teresa
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.20-1945.05.09
LokalizacjaWygonin Hruszniew
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Fajman Stefan 1922.07.13
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.30-1942.02.14
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Kowel (Ukraina, obwód wołyński) Asino (Rosja, obwód tomski)
Baszker Fiyszel 1899.08.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15 - 1942.03.12
LokalizacjaWarszawa (Polska) Małkinia Górna Białystok (Polska) rejon kargopolski (Rosja, obwód archangielski) Turkiestan (Kazachstan)
Bujko Henryk
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.23
LokalizacjaKazachstan
Juchniewicz Bolesław
Temat