Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5911)
Wasiewicz Mieczysław 18.02.1919
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.11.02 - 1942.05.15
LokalizacjaRiazań (Rosja) Kaługa (Rosja) Areszt śledczy, ul. Nikoło-Kozinskaja 110a Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski), Więzienie NKWD, proyezd Kanatny 81 Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Watras Jan
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.20 - 1942.02.24
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Marg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Turkiestan (Kazachstan)
Wasilewski Aleksander 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.29
LokalizacjaŁuck, koszary (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wierzbicki Józef 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.23
LokalizacjaTeheran (Iran) Kuchczyce (Białoruś, obwód miński, rejon klecki) Yakkabogʻ (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Siniawka (Białoruś, obwód miński, rejon klecki)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaDorohusk Farap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Gajewski Jan 1899.05.01
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.12 - 1941.07
LokalizacjaRówne (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski), koordynaty: Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Filipowski Andrzej 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.10 - 1942.03.01
LokalizacjaDobcza (Polska, województwo podkarpackie, powiat przeworski, gmina Adamówka) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Rakpas (Rosja, Republika Komi, rejon kniażpogostski) Ługowoje (Kazachstan)
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Turzański Jan
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.03.18 - 1941.09.28
LokalizacjaTrembowla (Ukraina, obwód tarnopolski) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Daleki Wschód Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Futerek Tomasz 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1940.05
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Donbas (Ukraina)
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Gau Józef 1897.05.05
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.04 - 1942.04.11
LokalizacjaZdzięcioł (Białoruś, obwód grodzieński) Nowogródek (Białoruś), Więzienie ul. Mickiewicza 28 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Moskwa (Rosja) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan)
Drozd Piotr 1898
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.02
LokalizacjaPoniatówka (Ukraina, obwód rówieński, rejon dubieński) Krupiec (Ukraina, obwód rówieński, rejon radziwiłłowski) stacja kolejowa Michałówka (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski, rejon łuzski) żambylski obwód (Kazachstan) Prusy (Jampol) (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki)
Giedryć Jan 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05 - 1942.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Murowana Oszmianka (Białoruś, obwód grodzieński, rejon oszmiański), koordynaty: Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Oltiariq (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Gałuszewski Kazimierz 1899.03.04
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.04.29
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Kattakurgan (Uzbekistan) Budy (Polska, województwo podlaskie, powiat hajnowski, gmina Białowieża)
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkand (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Nowikowski Marian 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.19 - 1942.04.02
Lokalizacja-
Nogły Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.10.01
Lokalizacja-
Willmann Szymon 1901
Temat