Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7068)
Künstler Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1943
LokalizacjaTarnopol (Ukraina) Wołczuchy (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina) Winniki (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Putywl (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD (Klasztor Sofroniewski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Butyrki”, ul. Nowosłobodskaja 45c5 Małachowka (Rosja, obwód moskiewski), „Willa Szczęścia” Kijów (Ukraina) Worożba (Ukraina) Briańsk (Rosja, obwód briański) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski)
Weryk Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 -1943
LokalizacjaLwów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zdołbunów (Ukraina) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Janowa Dolina (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Malanowski J
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1942.07.25
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wołyko Bolesław
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.19-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilgort (Rosja, Republika Komi) Dżyzak (Uzbekistan)
Paszkiewicz Józef 1910
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.06
LokalizacjaTobolsk (Rosja, obwód tiumeński) Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Tiumeń (Rosja, obwód tiumeński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Halicz Fryderyk 1918?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.09-1943
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Chodorów (Ukraina) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Chyliński Julian 1898?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20-1943.03.03
LokalizacjaLilaste (Łotwa), Obóz internowania Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43
Przybylska Aniela 19.07.1895
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.03-1944.09.24
LokalizacjaWarszawa, ul. Wolska 151 Pruszków, Dulag 121
Cytko Jan 1897?
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaObwód wołogodzki (Rosja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Uzbekistan
Czabućko Michał 03.08.1898, Kruciłowicze (dziś: Białoruś)
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1943
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Charszla Lidia
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.09-1945
LokalizacjaKościerzyna Sarnaki Mordy (woj. mazowieckie) Lublin Gołubie (woj. pomorskie) Dorohusk
Ciepliński Wiktor
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1944.03.29-1944.03.29
LokalizacjaBartoszylas Liniewo Wielki Klincz Mały Klincz Kleszczewo Kościerskie
Felskowski Jan
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1942.05.30-1942.05.30
LokalizacjaNowy Podleś Czersk (woj. pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Karsin (woj. pomorskie) Sarnowy
Figiel Władysław
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1943-1945
LokalizacjaLitomierzyce (Czechy) Liniewo Wilejka (Białoruś)
Freda Krystyna
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1943.01.06-1944.01.21
LokalizacjaPotulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Lipusz
Gerbatowska Eryka
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.22-1945.04
LokalizacjaKościerzyna
Goebel Mechtylda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1940.01-1945.03.04
LokalizacjaDziemiany (woj. Pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Brusy (woj. pomorskie) Lisewo
Ginta Teresa
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1944.09-1944.09
LokalizacjaSzklana Huta Gostomko
Gosiak Józef
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1942.05.29-1942.05.29
LokalizacjaGóra (pow. kościerski) Jabłonowo Pomorskie Liniewo Ilsenburg (Niemcy) Starogard Gdański Pinczyn
Grulkowski Wincenty
Temat