Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (7954)
Grabama Antoni 1899
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dżałał-Abad (Kirgistan) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Garncarek Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Garncarek Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wierchniaja Ura (Rosja, obwód archangielski) Gʻijduvon (Uzbekistan, wilajet bucharski)
Grik Jak 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Złotonosza (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Grajewski Władysław 1921.10.08
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03
LokalizacjaHłuboczek Wielki, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski) rejon kordajski (Kazachstan, obwód żambylski) Ługowoje (Kazachstan) Sieniawa (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon zbaraski)
Gasperowicz Henryk 1918
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939 - 1942.02.22
Lokalizacja-
Klepinowski Otton 1911.11.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.12.03 - 1942.03.22
LokalizacjaSopot Kowno (Litwa) Ramenai (Litwa, okręg kowieński) rejon turoczacki (Rosja, Republika Ałtaj) Bijsk (Rosja, Kraj Ałtajski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Ałmaty (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Gdańsk
Karol Józef 1911.05.25
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.05
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Horodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Lwów (Ukraina) Pawłodar (Kazachstan) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Szoptykol (Kazachstan, obwód północnokazachstński, rejon imienia Gabita Musrepowa) Taszkient (Uzbekistan) obwód lwowski (Ukraina)
Gąsior Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.11.18 - 1942.02.11
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kijów (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Murmańsk (Rosja), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gąsior Władysław 1906.02.02
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.25 - 1941.06
Lokalizacjastacja kolejowa Włodzimierz Wołyński (Ukraina, obwód wołyński) stacja kolejowa Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej ulica Słowackiego 6, Równe (Ukraina) Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Opałkowice (Kraków)
Bogiń Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.08
LokalizacjaLipniszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski), koordynaty: Przemyśl Grodno (Białoruś) Lida (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Baliński Kazimierz 1901
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) koszary Łuck (Ukraina, obwód wołyński), koordynaty: Równe (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina, obwód rówieński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Rudnia (Rudnia Poczajowska, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Pługów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Galuk Stefan 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.05 - 1942.04.17
LokalizacjaMarg’ilon (Margiełan) (Uzbekistan) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Banach Leon
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.28
LokalizacjaUściług (Ukraina, obwód wołyński, rejon włodzimierski) Chełm Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zieleńce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Winnica (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Gliwa Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.12
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wasilewszczyzna (Litwa, okręg wileński, rejon wileński, gmina Rudomino) kopalnia “Kommunar” (Rosja, Chakasja, rejon szyryński)
Grajnert Stanisław 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.06 - 1941.09
LokalizacjaRutki Stare (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski) Rajgród (Polska, województwo podlaskie, powiat grajewski) Augustów (woj. podlaskie), Siedziba NKWD (Budynek Zarządu Wodnego), ul. 29 Listopada 5 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Barchotka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Tambow (Rosja) Saratow (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Grobajło Teodozy
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.04 - 1942.04.12
LokalizacjaTeheran (Iran) Wialiki Pawłopol (Białoruś, obwód brzeski, rejon małorycki) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Narjan-Mar, obóz przeznaczenia specjalnego (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Jakubowicz Adam 1893.01.09
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.19 - 1942.03
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Urał Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan Uzbekistan
Hajduczek Paweł
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.08
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tuchenicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon brzeski)
Gajowy Józef 1901
Temat