Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1131)
Krzetuski Artur 08.11.1897, Lwów (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.05.21-1944.10
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Plaskura Władysław 10.05.1905, Łazy (dziś: Orłowa, Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.21-1945.01.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz)
Kahl Tadeusz 27.07.1908, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.30-1945.06.15
LokalizacjaKraków, ul. Pędzichów 11 (ul. Dietla 11) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Wiener Neustadt (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Nordhausen (Niemcy) Magdeburg (Niemcy) Nauen (Niemcy) Ocker (Niemcy) Wittenberga (Niemcy) Kraków, ul. Nowowiejska
Michalczewski Stanisław 1927?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.11-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Leitmeritz (filia KL Flossenbürg, Czechy)
Paczuła Tadeusz 26.11.1920; Gliwice
TematJeńcy sowieccy w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.12.18-1944.09.27
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II
Goljan Stanisław 1919?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1941.09-1944
LokalizacjaKL Majdanek
Sierżęga Jan 01.01.1921, Horodenka (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.08.23-1945.05.08
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Horodenka (Ukraina)
Rablin Andrzej 01.01.1914, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.07.18-1944
LokalizacjaKraków KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy
Wołąsewicz Jerzy 17.04.1917, Petersburg (Rosja)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.20-1944.09.14
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Białota Włodzimierz 09.02.1921, Tarnów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Szczuka Tadeusz 05.09.1921, Sołtyków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1942
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Tarasiewicz Wanda 1920?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.04.22-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Harmęże, Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Badowska Stanisława 22.04.1908, Łódź
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1943.07
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Będzin
Wondraczek Elżbieta 18.06.1923, Lublin
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau)
Chudoba Władysława 30.04.1915, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.01-1944.02
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau)
Apostoł Jadwiga 22.12.1913, Nowy Targ (woj. małopolskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.12-1943
LokalizacjaRaisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau)
Filipowska (Freund) Ilza 14.01.1902, Wrocław
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943.03.13-1944.05.15
LokalizacjaWieliczka Kraków, Obóz pracy przymusowej „Kabel” (filia KL Plaszow), ul. Prokocimska 75 KL Plaszow
Langevin Hélène 25.05.1909, Fontenay-aux-Roses (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.10.31-1944
LokalizacjaRomainville (Francja), Obóz przejściowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau Châteaubriant (Francja) Paryż (Francja), Więzienie La Santé, Rue de la Santé 42 Drancy (Francja), Obóz przejściowy
Wdowińska Klara 1925?
Temat