Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (177)
Weryk Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 -1943
LokalizacjaLwów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zdołbunów (Ukraina) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Janowa Dolina (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Kasza Michał 1915?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1943
LokalizacjaSarnki Dolne (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Koszary wojskowe, ul. Gospitalnaja 14 Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina) Złoczów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Husiatyn (Ukraina) Równe (Ukraina)
Urbanowicz Paweł
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09
LokalizacjaOszmiana (Białoruś) Wilno (Litwa) Kołotowo (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Grzegorczyk Stanisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.09 - 1941.09.02
LokalizacjaGriazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Mołodeczno (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) stacja kolejowa Kalwaria (Litwa, okręg mariampolski) Kalwaria (Litwa), Obóz interniowania
Dzierożyński Stanisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11 - 1941.08.24
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Czaplicki Stanisław 1902.02.05
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.06-1942.04.01
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Iran Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Pierzyński Piotr 1893
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.24
Lokalizacjarejon brasławski (Białoruś, obwód witebski) Kowno, stacja kolejowa (Litwa) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Domanice (woj. mazowieckie)
Żygało Zenon 1900
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.08.20
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Podhajski Wincenty 1898
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Olejnik Marian 22.07.1910, Lublin
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.08.29
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wierzblany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Chomicz Eustachy 1905
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22-1941.08.24
LokalizacjaSłobodka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Polak Wawrzyniec
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1941.07.12-1943
LokalizacjaPonoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Kazimierczak Józef 06.12.1897
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1942.03.27
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Kolłag (Rosja, obwód murmański) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ługowoje (Kazachstan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Adamowicz Alfons 15.12.1906, Białystok
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Murmańsk (Rosja, obwód murmański)
Zambrzycki Władysław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Młynarycz Józef 1922?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.13-1943
LokalizacjaSianki Skole (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Stankiewicz Edward 1904
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08.25
LokalizacjaPawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski)
Kowalski Teodor 1918
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.09
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Sobolewski Tadeusz 1913?
Temat